Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

2. červen 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Nadcházející víkend se nese ve znamení oslav Dne dětí. Slunečný víkend můžete strávit na koupališti s hudbou nebo zajeďte do Bavorova a hoďte si škrpálem. Nebo co takhle vyrazit potmě do některého z kostelů? Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Celorepubliková akce Noc kostelů vás vezme do míst, která veřejnosti nejsou běžně přístupná. Jen v Praze se zapojilo 157 kostelů, které vám ukážou své zákulisí. Součástí 15. ročníku jsou i programy pro děti, workshopy a přednášky. Seznam a program všech zapojených kostelů najdete na webu www.nockostelu.cz.

Den dětí na Zubačce na jediné české ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova si užijte v sobotu. Program plný her a soutěží odstartuje v 10 hodin a je plánovaný do 16 hodin. Přístupné bude také Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově a Výtopna Kořenov, v provozu bude vláček Důlní železnice i historický autobus na Jizerku nebo do Příchovic.

Na olomouckých Poděbradech organizátoři slibují sportovní aktivity pro děti, skákací hrady, malování na obličej, opékání špekáčků, točenou zmrzlinu a třeba i dobroty z grilu.

V Plzni se vydejte do parku za Plazou. Od 12 do 15 hodin si v parku za Plazou mohou děti vyzkoušet 12 úkolů z muzikálových disciplín – zpěv, tanec a herectví. Stanoviště je postupně provedou celou pohádkou Co takhle svatba, princi?

Druhý ročník soutěže v hodu bavorovským škrpálem pro rodinné týmy se koná v sobotu v Bavorově na Strakonicku. Prezentace účastníků v tamním Panském domě začíná ve 14 hodin, soutěžní klání odstartuje o dvě hodiny později. Čas mezi tím vyplní zábavné sportovní odpoledne a také pohádka pro děti v podání divadelního spolku LUK.

Za sluncem na Michal – tak se jmenuje odpoledne a noc v areálu sokolového koupaliště Michal na Sokolovsku. Po 16. hodině tam zahrají kapely Mig 21, Support Lesbiens a Vypsaná fiXa.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.