Stovky lyžařů přilákalo otevření skiareálu ve Špindlerově Mlýně

12. prosinec 2015

V Krkonoších se zvolna rozjíždí lyžařská sezóna. Dva týdny se už lyžuje na Černé hoře, v provozu je i část sjezdovek v Peci pod Sněžkou nebo Malé Úpě a dnes ráno otevřel první sjezdovku i skiareál ve Špindlerově Mlýně. Krásné zimní počasí si tam od rána užívají stovky lyžařů.

Ve Špindlerově Mlýně přivítala lyžaře modrá obloha, teplota kolem nuly a tvrdý podklad sjezdovky.

První kilometry na sněhu si tu užívá někdejší reprezentant v běžeckém lyžování Martin Koukal:

„Je to dobré a hlavně takové, aby se člověk vyvětral. Nahoře svítí sluníčko, navíc v noci hezky nasněžilo. Je to krásný den na horách.“

I jeho dcera Sandra si první den na sjezdovce pochvaluje: „Docela dobrý. Pořád jsem dělala něco špatně a teď už jezdím líp a líp.“

Stovky lyžařů sleduje spokojeně René Hroneš, obchodní ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn, lyžování, sjezdovka, lyžaři, vlek

„Podařilo se nám připravit modrou sjezdovku v celé šířce a délce. Ráno jsem to projížděl, je to pěkné. Stojí to za to,“ láká Hroneš.

Lyžaře vozí nová šestimístná lanovka. „Je to vyhřívaná šestisedačka s krycí bublinou pro nepřízeň počasí. Takže když fouká nebo sněží, tak se můžeme přikrýt a sedíme si hezky v teple,“ upřesňuje Hroneš.

Lanovku opouští lyžaři ve výšce 1200 metrů nad mořem a spouští se po modré sjezdovce dolů.

„Další sjezdovky otevřeme, jakmile nám to umožní teploty lehce pod nulou. Pak okamžitě zapínáme zasněžovací systém,“ slibuje Hroneš.

Špindlerův Mlýn, lyžování, sjezdovka, lyžaři, vlek
Spustit audio