Stovky lyžařů přilákalo otevření skiareálu ve Špindlerově Mlýně

03530187.jpeg

V Krkonoších se zvolna rozjíždí lyžařská sezóna. Dva týdny se už lyžuje na Černé hoře, v provozu je i část sjezdovek v Peci pod Sněžkou nebo Malé Úpě a dnes ráno otevřel první sjezdovku i skiareál ve Špindlerově Mlýně. Krásné zimní počasí si tam od rána užívají stovky lyžařů.

Ve Špindlerově Mlýně přivítala lyžaře modrá obloha, teplota kolem nuly a tvrdý podklad sjezdovky.

První kilometry na sněhu si tu užívá někdejší reprezentant v běžeckém lyžování Martin Koukal:

„Je to dobré a hlavně takové, aby se člověk vyvětral. Nahoře svítí sluníčko, navíc v noci hezky nasněžilo. Je to krásný den na horách.“

I jeho dcera Sandra si první den na sjezdovce pochvaluje: „Docela dobrý. Pořád jsem dělala něco špatně a teď už jezdím líp a líp.“

Stovky lyžařů sleduje spokojeně René Hroneš, obchodní ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn, lyžování, sjezdovka, lyžaři, vlek

„Podařilo se nám připravit modrou sjezdovku v celé šířce a délce. Ráno jsem to projížděl, je to pěkné. Stojí to za to,“ láká Hroneš.

Lyžaře vozí nová šestimístná lanovka. „Je to vyhřívaná šestisedačka s krycí bublinou pro nepřízeň počasí. Takže když fouká nebo sněží, tak se můžeme přikrýt a sedíme si hezky v teple,“ upřesňuje Hroneš.

Lanovku opouští lyžaři ve výšce 1200 metrů nad mořem a spouští se po modré sjezdovce dolů.

„Další sjezdovky otevřeme, jakmile nám to umožní teploty lehce pod nulou. Pak okamžitě zapínáme zasněžovací systém,“ slibuje Hroneš.

Špindlerův Mlýn, lyžování, sjezdovka, lyžaři, vlek