S husitskými Orebity vás seznámí nová turistická hra pro celou rodinu v Třebechovicích pod Orebem

20. srpen 2020

Pokud se chystáte na rodinný výlet do Třebechovic pod Orebem, pak asi míříte také do Muzea betlémů. Kromě nich tam ale najdete také velkou aktuální interaktivní výstavu Orebité. Až si ji prohlédnete, stavte se v Informačním centru v přízemí muzea, tam dostanete mapu a pracovní sešit a můžete se vydat na okruh nové turistické hry nazvané Orebité aneb putování husitskou stezkou. 

Redaktorku Romanu Pacákovou doprovodily vedoucí muzea Petra Jahnová a spoluautorka výstavy i hry, výtvarnice Martina Marková.

Čtěte také

Nová turistická hra pro celou rodinu Orebité aneb putování husitskou stezkou je velmi hravá a zábavná. Třebechovické Muzeum betlémů ji připravilo jako doplněk k velké letní interaktivní výstavě Orebité 600 let.

Na trase hry se dozvíte mnoho zajímavostí o historických událostech z husitského období od roku 1419 do roku 1424. Procházka městem a plnění různých úkolů začíná v Informačním centru na třebechovickém náměstí, kde si každý hráč vyzvednete svůj pracovní sešit a mapu hry.

Čtěte také

Stezka vede až na památný vrch Oreb a pak zase zpátky. Nohy vás bolet nebudou, jsou to jen asi 2 km, ale při luštění rébusů a plnění některých úkolů se možná docela zapotíte.

Pokud si nebudete vědět rady, požádejte o pomoc děti. Podle Martiny Markové si s tím, na rozdíl od dospělých, většinou poradí hravě.

Rozluštíte tajné heslo a odměna vás nemine

Pokud se vám cestou podaří nasbírat všechny důležité indicie k rozluštění závěrečného hesla, čeká na vás odměna. Tu si můžete vyzvednout opět v Informačním centru a užít si s ní potom s celou rodinou ještě spoustu zábavy.

A když se na výstavu Orebité a husitskou stezku do Třebechovic pod Orebem vydáte v neděli 23. srpna, uvidíte v atriu Muzea betlémů, jak se razily mince v době husitské.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.