Rizika internetu, krádeže, problémy seniorů nebo alkohol a drogy. Nová videokampaň policie začíná!

31. srpen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Preventivní spot Police ČR

Víte jak se chovají vaše děti na internetu? Dáváte si pozor při nakupování na osobní věci? Nenecháváte doklady nebo mobil zbytečně bez dozoru? Právě s takovými situacemi se naprosto běžně ve své praxi i několikrát denně setkávají policisté.

Bohužel řeší už následky nezodpovědného a nebo riskantního chování.

A právě podobným problémům spojeným s krádežemi, neopatrností na silnicích, ale i třeba rizikovou komunikací na internetu chtějí policisté předcházet novou preventivní kampaní.

Ta v těchto dnech startuje v Královéhradeckém kraji.

Víte jak se chovají vaše děti na internetu? Dáváte si pozor při nakupování na osobní věci? Nenecháváte doklady nebo mobil zbytečně bez dozoru? Nová preventivní videokampaň policie začíná! 6 témat a 14 videospotů. Všechny mají jedno společné. Mají upozornit na to jak se chováme a jakých chyb se dopouštíme.

Posted by Český rozhlas Hradec Králové on 30. srpen 2015


6 témat a 14 videospotů. Všechny mají jedno společné. Mají upozornit na to jak se chováme a jakých chyb se dopouštíme když třeba zlodějům doslova nahráváme.

Potvrzuje to Jan Čížkovský z krajské policie: "Jedno téma jsou rizika virtuální komunikace, tedy sdílení svých osobních dat. Další jsou kapesní krádeže, krádeže věcí z motorových vozidel. Chtěli jsme také informovat veřejnost o trestné činnosti páchané na seniorech, pak také požívání alkoholu a to zejména dětmi a mláží spolu s tematikou drog, to jsou další témata".

Preventivní spot Police ČR

Do nápadu policie Královéhradeckého kraje se zapojilo finančně ministerstvo vnitra a ke kampani se připojil i Pardubický kraj.

"S těmito video spoty se široká veřejnost seznámí v kinech, dále v prostředcích městské hromadné dopravy, ale především se spoléháme na sílu internetu a sociálních sítí, webových stránek obcí a dále také na školská zařízení, vlastně veškeré možnosti, kde je možné shlédnout audiovizuální záběry", doplňuje Jan Čížkovský z policie Královéhradeckého kraje.

Některé z videospotů najdete už teď na webových stránkách a Facebookovém profilu Českého rozhlasu Hradec Králové.

autor: par
Spustit audio