Publicista Ivo Šmoldas je spolu se zpěvačkou a herečkou Hankou Křížkovou Na větvi s Halinou

14. červen 2021

Český rozhlas Hradec Králové uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů Na větvi s Halinou. Tentokrát Halina přivítala nakladatelského redaktora, kulturního publicistu, scenáristu, moderátora a překladatele v jedné osobě Ivo Šmodlase a herečku a zpěvačku Hanu Křížkovou. (Záznam přenosu z Lázní Bělohrad z roku 2015)

PhDr. Ivo Šmoldas může budit zdání zádumčivého introverta, ale jen do té doby, než mu dáte slovo.

Čtěte také

Přirozený šarm, nezbytný nadhled a v neposlední řadě láska k mateřskému jazyku, to všechno jsou důvody, proč byste měli necelou hodinu rozhlasové Návštěvy vnímat jako duševní relaxaci.

Nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scenárista, moderátor a překladatel je navíc v pramenech označován i jako básník.

To ovšem pan doktor zdvořile odmítá a jak je jeho dobrým zvykem i vtipně vysvětluje. To všechno vám nabídne jistě i v pořadu Na větvi s Halinou.

Hana Křížková hrála ve dvacítce muzikálů, ale poslední desku věnovala šansonu. A to se v mládí věnovala ještě volejbalu a kanoistice. K vodě jí to ale teď tolik netáhne. Nezpívá ve sprše, ale v autě.

Hana Křížková

„Ráda cvičím v autě. Zpívám a zpívám, někdy se na křižovatkách lidé diví,“ prozradila na sebe Hanka Křížová. Herečkou a zpěvačkou chtěla být už odmala. V džungli populární hudby uspěla sama, bez manažera, protekce a známostí.

Talent prý zdědila po rodičích. Tatínek hrál na několik nástrojů a dirigoval divadelní orchestr v Písku. Tam poznal maminku, která v divadle hrála a taky krásně zpívala. Všechny oslavy se tak v rodině odehrávaly s muzikou „Rodinná pohoda asi přispěla k tomu, že se na život dívám s optimismem.“

Drákula byl první

Muzikály jsou velkou kapitolou života Hanky Křížkové. „Pochopitelně vzpomínám na Drákulu, protože to byl první muzikál. Hrál se každý den.“ V Krysařovi zase vytvořil Dan Landa postavu přímo na ni. „Mám ráda i muzikály na ledě. Dělali jsme Mrazíka, kde jsem hrála Marfušu.“

Hanka Křížková si najde čas i na odpočinek. „Ráda si sednu s přáteli u vínka, u grilu. Vyjdu do lesa. Jsem velká houbařka. Jinak relaxuji u kytiček.“

Halina Pawlowská

Spisovatelka, scenáristka, publicistka, vydavatelka, moderátorka Halina Pawlowská má jedinečný dar dělat z chyb přednosti a pohotově reagovat na poptávku trhu. Své kypré půvaby a šarm umocňuje nezaměnitelným humorem a odzbrojující sebeironií, pro kterou ji ženy milují a muži obdivují.

V talkshow Na větvi s Halinou přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.

autoři: Halina Pawlowská , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...