Přístroj na monitorování plodu daroval hradecké fakultní nemocnici nadační fond Kapka Naděje

9. listopad 2019 08:24

Nový fetální telemetrický kardiotokograf získala od Nadačního fondu Kapka naděje Porodnická a gynekologická klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové. Přístroj, který umožňuje monitorování plodu během předporodní a porodní fáze, stál přes 600 000 korun.

Čtěte také

„Kardiotokografie je základní metoda v porodnictví, kterou využíváme zejména k detekci nedostatku kyslíku u plodu. Nepostradatelný význam má především během porodu. Zatímco většina těchto přístrojů upoutá rodičku na lůžko, tento telemetrický kardiotokograf umožňuje snímání signálu bezkabelově, takže se žena může během vyšetření volně pohybovat, což je právě při porodu pro ženy komfortní,“ uvedl vedoucí Perinatologického centra FN HK MUDr. Miroslav Gregor, Ph.D.

Kapka Naděje spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové dlouhodobě, nemocnice díky spolupráci s Kapkou naděje získala přístroje za více než čtyři miliony korun, například letos v létě získala Dětská klinika FN HK nový rehabilitační přístroj na procvičování dolních a horních končetin dětských pacientů.

Nadační fond Kapka Naděje daroval hradecké fakultní nemocnici přístroj na monitorování plodu

„V letošním roce to byla naše třetí návštěva ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a těší nás, že kromě dětské kliniky, se kterou spolupracujeme dlouhodobě, jsme mohli pomoci s pořízením přístroje také Porodnické a gynekologické klinice FN HK,“ uvedla prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

Nadační fond Kapka naděje pomáhá pacientům v tuzemských nemocnicích od roku 2000, nyní pomáhá ve více než 45 nemocnicích. Za dobu svého působení fond financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval přes 200 projektů v oblasti psychologické péče a podpořil tři vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 180 milionů korun.

autor: baj | zdroj: Fakultní nemocnice Hradec Králové
Spustit audio

Související