Prázdninová trefa - velká letní soutěž o ceny!

1. červenec 2013

Chcete vyhrát sudy od pivovaru Primátor, týdenní pobyt ve Ski resortu Hotel Omnia v Janských Lázních, večeři v hotelu Panorama Rychnov nad Kněžnou, víkednový pobyt v královédvorské ZOO, čokolády Carla, mapy a knížky od agentury Czech tourism nebo vstupenky do pražského divadla Kalich, do zámku Staré hrady u Jičína, zábavního parku Tongo či na výstavu obrazů Josefa Čapka v Opočně?

Zahrajte si s námi velkou letní soutěž o ceny!

Po celé prázdniny - každý všední den mezi 17:00 a 18:00 hodinou vám Prázdninová trefa nabídne zvuky z našeho archivu a na vás bude rozpoznat unikátní snímky, natočené našimi zvukovými mistry.

Soutěž "Prázdninová trefa", připravená u příležitosti 90. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, startuje v pondělí 1. července 2013!

Držíme vám palce!

autor: KLO
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.