Plno dětí se hlásí do zájmových kroužků ve Vrchlabí. Jaká hygienická opatření musí dodržovat?

7. září 2020 09:47
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy O dětské kroužky je ve Vrchlabí obrovský zájem (ilustrační foto)

Vrchlabský dům dětí a mládeže má už teď některé zájmové kroužky plné a to se děti mohou hlásit až do konce září. Jenže před spuštěním nabízených aktivit řeší pracovníci domova nejrůznější opatření, která bude potřeba dodržovat.

Velkou poptávku o zájmové kroužky zaznamenávají pracovníci domu dětí a mládeže ve Vrchlabí. Nejvíc přihlášek je do sportovních činností. Uklízečky v těchto dnech čistí a dezinfikují prostory, náčiní a vedení domova se připravuje hlavně na opatření, která budou muset s otevřením kroužků dodržovat.

Čtěte také

„My se budeme opravdu snažit udržovat hygienu samozřejmě na nářadí a náčiní, větráním místností," popisuje Zdena Bienová opatření, která budou dodržovat.

Kvůli dezinfekci potřebných pomůcek jí i kolegům přibude práce.
„Je to tělocvičné nářadí a náčiní a samozřejmě potom také nejrůznější pracovní pomůcky, které používáme."

Zatímco u technických kroužků má každé dítě svůj dílenský koutek a vlastní nářadí, u keramického tvoření nebo výtvarné činnosti bude potřeba všechny pomůcky neustále udržovat v čistotě.
„Skončí kroužek, vedoucí nechá vše v umyvadélku, dezinfikuje a opět narovná na patřičná místa."

O dětské kroužky je ve Vrchlabí obrovský zájem (ilustrační foto)

Přihlašování do kroužků začalo hned první školní den. Zájem byl podle Zdeny Bienové opravdu velký.
„V úterý 1. září v 10:00 hodin dopoledne už byly některé kroužky obsazeny. Takový zájem je. Jsou tu samozřejmě i specifické kroužky, které mají menší počet členů."

„Od onoho spuštění se hned během několika hodin začaly kroužky plnit. Je to opravdu velmi rychlé," potvrzuje zájem dětí a rodičů vedoucí tanečního oddělení Marek Fiedler.

A dodává, že nejvíc se zatím hlásí žáci třetích a čtvrtých tříd.
„Tam je jich hodně, takže je potom na prvním tréninku dělíme do tří výkonnostních skupin. A stejné je to u juniorů."

Skoro obsazen je také lyžařský kroužek pro předškoláky.
„Když si uvědomím, že několik let zpátky byl jeden lyžařský kroužek, tak v současné době jsou čtyři. Rozrůstá se nám to."

Zájemci mají možnost se přihlásit do vybraných kroužků do konce září.

Spustit audio

Související