Jsem lékařka-internistka, která pomáhá každý patek v pořadu Vesele a zdravě dozvědět se veselou formou o svém zdraví a jak funguje lidské tělo. Pořad vysíláme na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.
Do obecného povědomí jsem vzešla coby rázná „doktorka Kateřina“ z televizní reality show Jste to, co jíte. 25 let jsem pracovala ve zdravotnictví, v letech 2001–2011 jako soukromá lékařka. V letech 2004–2009 jsem studovala systemickou terapii, v současnosti se věnuji převážně už jen přednáškové a popularizační činnosti, psaní knih a psychoterapii.
Co mě baví: Ve volném čase mě baví pletení, drhání, háčkování, čtení, vodní turistika, tanec, luštění sudoku a život vůbec. Přináší prý totiž alespoň 5 zázraků denně každému, kdo na ně věří a umí je kolem sebe nacházet!
Film, co mne pořád baví: Třetí princ (miluji pohádky!)
Hudba, kterou mám ráda: Richard Bona (jazz), Spirituál Kvintet (všechno), meditační hudbu
Kniha, u níž nikdy neusnu: Cokoli od Terryho Pratchetta či Paula Watzlawicka, přibyly knihy Tomáše Sedláčka o ekonomii
Motto: Život je fér! se poslední dobou mění na heslo: Odpuštění je nejlepší pomsta!
Všechny články
-
Sípání nebo chrčení má řadu příčin. Hloubku dechu si tělo určuje samo, říká Kateřina Cajthamlová
Sípání, chroptění, dušnost jsou příznaky, které nám něco říkají o stavu dýchaní nebo i jiných orgánů. Rozlišujeme je podle typu zvukových projevů.
-
Zubní protéza nesedí? V některých případech ji lze reklamovat, radí Kateřina Cajthamlová
Na každou zubní protézu je potřeba si trochu zvyknout. Jak stárneme, objevuje se víc diskomfortu. Co se s tím dá dělat, máte ve svých rukou až v sedmdesáti procentech.
-
Křečovým žilám svědčí sedavý způsob života. Hýbejte se, protahujte se, choďte, vzkazuje lékařka
Křečové žíly neboli varixy bývají často na dolních končetinách. Jde o rozšířené žíly, které zřetelně vystupují na povrch. Řadí se mezi civilizační choroby.
-
O alkoholu s Kateřinou Cajthamlovou: Mýtus o vitamínu B v pivě a tři alkoholické lži
Blíží se oslavy příchodu nového roku a setkávání s lidmi, přáteli, sousedy, s kterými si budeme chtít přiťuknout. Lze se na to nějak rozumně připravit?
-
Desatero proti vánoční osamělosti: Vánoce jsou svátky světla a naděje. Beznaději ukažte záda
Všichni nemají to štěstí být na Vánoce v širokém rodinném kruhu. A v tomto období se osamělost lidí prohlubuje. Proto přinášíme několik rad, jak je strávit ve společnosti.
-
Viry způsobující opary číhají na pokles imunity. Oslabit tělo mohou i diety, říká lékařka
Proč se opary vytváří a zase se vrací? „Herpes viry máme v sobě pořád, a jakmile se rozčílíme nebo jsme oslabeni rýmou, potěší se, že můžou vyrazit,“ říká lékařka.
-
Bulka pod kůží může vyvolat znepokojení. Přesto je mnoho z nich neškodných
Podkožní bulky nebo výrůstky jsou možná esteticky protivné, ale většinou nebolí a nic nedělají. Kde se nejčastěji tvoří a co znamenají?
-
Necitlivost a bolesti v nohou mohou souviset s neuropatií, způsobit je může i viróza
Začínáte zakopávat a máte pocit, že se vám zhoršila koordinace? Na vině může být neurologické onemocnění.
-
Bušení srdce většinou nevnímáme. Zpozornět bychom měli, když ho začneme cítit, říká lékařka
Bušení srdce, zvané také palpitace, označuje vnímání vlastního srdečního tepu. Může jít o nepříjemný pocit rychleji, silněji nebo nepravidelně bušícího srdce.
-
Lidé, kteří nemají zuby, žijí o dva roky kratší život. Důvodů je hned několik
Falešné zuby už dnes mít nemusí nikdo. „Je jiná doba. To, že nemáte zuby, zabíjí lidi víc, než když mají rakoviny,“ říká zubní lékař a stomatochirurg Roman Šmucler.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »