Nedělní Noční linka: Pohlednice z výletu, cest, dovolené

24. červenec 2022

I dnešní Noční linku svěří Borek Kapitančik vaší imaginaci, postřehu a vzpomínkám. Především však vašim příběhům, které vám vytanou na mysli, řekne-li se pohlednice z výletu.

Posíláte je ze svých cest pravidelně? A stále v té klasické formě – kartička formátu A6 s nalepenou známkou nebo třeba formou příběhu na Facebooku? A jde to až tak daleko, že to první, co po příjezdu k moři uděláte je, že nakoupíte pohlednice a vyplněné je rovnou pošlete? (Protože máte zkušenosti s rychlostí, dejme tomu, turecké pošty a tušíte, že dřív než pohlednice dorazíte zpět na pracoviště vy?) A obráceně: z jaké největší dálky jste vy obdrželi pohlednici, kterou dodnes opatrujete jako oko v hlavě?

Vaše příběhy i tentokrát na telefonu 731 800 900 a písemně na webu rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.