Nedělní Noční linka: Pohlednice z výletu, cest, dovolené

24. červenec 2022

I dnešní Noční linku svěří Borek Kapitančik vaší imaginaci, postřehu a vzpomínkám. Především však vašim příběhům, které vám vytanou na mysli, řekne-li se pohlednice z výletu.

Posíláte je ze svých cest pravidelně? A stále v té klasické formě – kartička formátu A6 s nalepenou známkou nebo třeba formou příběhu na Facebooku? A jde to až tak daleko, že to první, co po příjezdu k moři uděláte je, že nakoupíte pohlednice a vyplněné je rovnou pošlete? (Protože máte zkušenosti s rychlostí, dejme tomu, turecké pošty a tušíte, že dřív než pohlednice dorazíte zpět na pracoviště vy?) A obráceně: z jaké největší dálky jste vy obdrželi pohlednici, kterou dodnes opatrujete jako oko v hlavě?

Vaše příběhy i tentokrát na telefonu 731 800 900 a písemně na webu rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová