Nedělní káva - "Pneumatiky"
Dnes už jsem to rozdýchal, ale trvalo to. Chtěl jsem být zodpovědným řidičem a vyměnit včas letní obutí vozu za zimní. Protože to tentokrát vyžadovalo i pořízení nových pneumatik, zvolil jsem jeden ze servisů, kde bych dobře a ne draho koupil.
První mrazíky a mediální kampaň sem nahnaly větší počet zájemců a zkušený majitel, mi zdůraznil, že v čase gumových žní je všechno propočítané na minuty a zákazníci se objednávají. Vybral jsem tedy nové pneumatiky a zamluvil termín za tři dny v jedenáct. Hlavně přesně, zdůraznil puntičkářský šéf. Přijel jsem. Když však jedenáctá odbila a po čtvrthodině také nic, přede mnou ještě jedno čekající auto, na zvedáku fáro zjevně mimo pořadí, soudě podle konverzace majitele vozu a pracujícího šéfa, osmělil jsem se a zeptal, jak to vypadá. Špatně, pane, máme skluz. To koukám, ale říkal jste, že všechno je na minuty, to jste vzal kamaráda navíc, ne? Nepříčetný majitel chytil na první šlápnutí. Praštil klíčem o zem, vyskočil až jsme všichni čekající překvapením strnuli. Odjeďte, já vás neudělám, oznámil mi příkře. Opakoval to už zbytečně. Sedl jsem do své feldy, oželel u něho vybrané pneumatiky i výměnu a odjel. Inu, pro pravdu se lidé nejvíc zlobí, zejména při podnikání po česku.
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.