Neberme se příliš vážně. To vždy pomáhá, usmívá se herec a básník Miloň Čepelka s manželkou Hanou

8. říjen 2021

Když se zeptáte Miloně Čepelky, čím se cítí nejvíc, asi by vám odpověděl autorem. A na otázku: kde se cítí dobře, by určitě nezapomněl na Opočno, Pohoří a Dobrušku. Miloň Čepelka v září oslavil 85. narozeniny a v těchto dnech jste se s ním mohli v našem kraji setkat v místech, která má rád. 

Snad můžeme říci, že mezi oblíbená místa Miloně Čepelky patři i rozhlas. A tak nás těší, že ho mohla Lada Klokočníková přivítat v naší rozhlasové kavárně.

Čtěte také

Povídali si o radostech života, ale také o „východočeských" Štacích Miloně Čepelky, tedy dokumentu, který s ním u příležitosti jeho narozenin natočili Patrik Ulrich a František Svěrák.

Řeč byla také o tom, jaké chutě život tohoto spisovatele, básníka, textaře a herce provázejí. Přijala i jeho paní Hana, takže jsme oslovili i ji zeptali se jí, jak to u nich doma vlastně funguje.

Které roční období Miloně Čepelku nejvíc poteší? Jaká je jeho oblíbená literární postava? Dokázal by definovat pojem LÁSKA? Co by chtěl ještě v životě zažít a co naopak už nikdy ne? A má nějaké své životní motto a vzkaz pro mladou generaci?

Lada Klokočníková a Miloň Čepelka v rozhlasové kavárně

Celý rozhovor Lady Klokočníkové s Miloněm Čepelkou si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...