Na přejezdu v Chlumci nad Cidlinou narazil rychlík do kamionu. Naštěstí se nikomu nic nestalo

1. listopad 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na přejezdu v Chlumci nad Cidlinou narazil rychlík do kamionu. Naštěstí se nikomu nic nestalo

Na hlavní železniční trati mezi Prahou a Hradcem Králové narazil v úterý večer v Chlumci nad Cidlinou nedaleko vlakového nádraží rychlík do kamionu, který zůstal stát mezi závorami. Nehoda se obešla bez zranění.

Rychlík od Hradce Králové narazil do kamionu na chráněném železničním přejezdu v Chlumci nad Cidlinou. Vlak odtlačil nákladní vůz desítky metrů za přejezd.

Na místo museli přijet drážní hasiči s těžkou technikou a kamion za pomoci jeřábu dostat z kolejiště.

Nehoda se stala na železničním přejezdu v ulici Kozelkova, která je výpadovkou na Nový Bydžov. Naštěstí se nikomu při nehodě nic nestalo.


„Řidič kamionu stačil před střetem z kabiny vyskočit. Je v pořádku. Také nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn," uvedla mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková.

Provoz na trati byl přerušen. V úseku mezi Chlumcem nad Cidlinou a Novým Městem nad Cidlinou nejezdily vlaky a nahradily je autobusy. Trať byla ještě v průběhu noci zprovozněna.

autor: par | zdroj: ČTK
Spustit audio