Mobilní testování začíná i na Náchodsku. Na Trutnovsku se rozšiřuje, pomáhá k záchytu nakažených

16. únor 2021

Nepříznivá epidemická situace na Náchodsku a Trutnovsku, která se projevuje v již několik týdnů trvající extrémní zátěži nemocnic v kraji, vyžaduje masivnější testování lidí, kteří mohli s infekcí covid-19 přijít do kontaktu.

Díky spolupráci nemocnic, Královéhradeckého kraje, Zdravotnického holdingu, a především vstřícnosti Armády ČR se může ode dneška mobilní testování, které se na Trutnovsku osvědčilo, rozšířit také na oblast Náchodska.

Čtěte také

Testování antigenními testy v Hronově, Polici, Teplicích a Novém Městě nad Metují v tomto týdnu zajistí tříčlenný tým vyslaný Armádou ČR, který prošel proškolením v Oblastní nemocnici Náchod. Testování je určeno pro zaměstnavatele v regionu i pro širokou veřejnost.

K testování může přijít kdokoliv bez předchozího objednání, podmínkou je předložení občanského průkazu a průkazky zdravotní pojišťovny. V případě pozitivního výsledku bude následně proveden PCR test.

Na Trutnovsku dnes po týdnu testování dva vojenské mobilní odběrové týmy doplní třetí. V regionu už také působí tým, který zajišťuje Střední a vyšší odborná zdravotnická škola Trutnov.

Jan Kohoutek z firmy, která pro královéhradeckou krajskou záchranku zajišťuje hromadné odběry

Za týden (od 9. 2. 2020) bylo na Trutnovsku provedeno více než 2100 antigenních testů, které odhalily pozitivitu u 148 lidí.

HARMONOGRAM MOBILNÍHO TESTOVÁNÍ NA NÁCHODSKU

úterý 16. 2. - Hronov, Sál Josefa Čapka, 8:00 - 12:00 hod a 13:00 - 17:00 hod.
středa 17. 2. - Police nad Metují, sál Pellyho domů, 13-17
čtvrtek 18. 2. - Teplice nad Metují, v kině, 8-12 a 13-17
pátek 19. 2. - Nové Město nad Metují, kino 70, čas bude upřesněn
pondělí 22. 2. - Česká Skalice - bude upřesněno
úterý 23. 2. - Meziměstí - bude upřesněno
středa 24. 2. - Červený Kostelec - bude upřesněno

autor: baj | zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.