Miss panenka - děti dětem

Miss Panenka - děti dětem

Český rozhlas Hradec Králové vyhlásil 6. ročník soutěže pro žáky základních a středních škol „Miss panenka". Rozhlasový projekt navazuje na výzvu organizace UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěte". Každá vytvořená panenka představuje skutečné dítě, které je v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským nemocem. Šestý ročník této charitativní akce právě vrcholí. Na školách v našem regionu mají panenky ušité a konají se školní kola. My jsme byli u toho. Navštívili jsme ZŠ ve Svobodě nad Úpou a v Nechanicích. S mikrofonem natáčel Ondřej Vaňura.

Celá akce se koná za finanční podpory Východočeské plynárenské, a.s., člena skupiny RWE, která soutěž podpořila již při jejím vzniku v roce 2006.
A právě Ing. Luboš Falhaur, regionální mluvčí RWE, odměnil vítěze školních kol osobně. Díky Miss panence se podařilo pro UNICEF získat více než 4.800 panenek. „Jsme velice zvědaví, o kolik se toto číslo zvýší po skončení letošního 6. ročníku", dodali Luboš Falhaur a Soňa Neubauerová z oddělení Marketingu a PR Českého rozhlasu Hradec Králové.

Miss Panenka - děti dětem