Lvice z holandské Burger's ZOO obohatí lví safari ve Dvoře Králové!

13. březen 2015

Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v průběhu hlavní sezony, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů. V minulých dnech byly dovezeny z holandské Burger's ZOO čtyři nové lvice. V průběhu dalšího měsíce přicestují ještě další tři zvířata z Anglie.

„Lvice jsme v Burger's ZOO začali nakládat v úterý 10. března kolem půl deváté ráno. Do transportních beden by samy nešly a tak musely být na krátkou chvíli upsány. Po naložení do beden jsme ještě tři hodiny čekali, až většina účinků anestezie odezní. Uspaná zvířata převážet nelze. Po probuzení zvířat jsme vyrazili na témě 900 kilometrů dlouhou cestu a kolem půlnoci jsme přijeli do naší ZOO. Lvice jsme nechali odpočívat a ve středu brzy ráno jsme je vyložili. Všechno proběhlo bez problémů a zvířata jsou v pořádku", popsal průběh cesty Zdeněk Bárta, vedoucí úseku výměny zvířat.

Redaktorka Dana Voňková se na podrobnosti plánovaného lvího safari zeptala přímo ředitele ZOO Dvůr Králové nad Labem Přemysla Rabase. A informace připojila i tisková mluvčí ZOO Jana Myslivečková.

„Do plánovaného lvího safari přibyla, k již dvěma chovaným samcům, další čtyři zvířata a to lvice, které jsme dovezli z holandské Burger's ZOO v Arnhemu. Samice se jmenují Irma, Eva, Sonja a Nicolette a většinu svého života žily spolu. Nyní jsou umístěné v zázemí ZOO, později se stanou součástí devítičlenné smečky žijící na Lvím safari. Zanedlouho očekáváme příchod dalších tří lvů z Anglie. Spojit sedm nových zvířat s našimi dosavadními samci Napoleonem a Bartem a vytvořit z nich dobře fungující smečku je pro nás výzvou. Těšíme se, že návštěvníci budou moci vidět lvy žijící ve společenství a v prostředí velmi podobném přírodě", přiblížila další plány zooložka Gabriela Linhart.

Lvice v Burger's ZOO

Čtěte také


Zvětšit mapu
autor: DV
Spustit audio