Krkonošský národní park má nového šéfa. Stal se jím rodák z Mladých Buků Robin Böhnisch
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes jmenoval nového ředitele Správy Krkonošského národního parku, s účinností od 1. ledna 2018 jím bude Robin Böhnisch. Ve funkci nahradí Jana Hřebačku, který se po necelých deseti letech v čele KRNAP rozhodl přijmout novou pracovní výzvu. Ministr uvede nového ředitele do úřadu 2. ledna 2018.
Robin Böhnisch uspěl ve standardním výběrovém řízení, které Ministerstvo životního prostředí na pozici ředitele Správy Krkonošského národního parku vyhlásilo 1. listopadu 2017.
Přihlásilo se do něj celkem 9 kandidátů, do druhého kola jich postoupilo osm. Výběrová komise se shodla na tom, že letos se přihlásila řada skutečně kvalitních uchazečů, ovšem nejpřesvědčivějším z nich byl právě Böhnisch.
"Věřím, že nově zvolený ředitel plynule naváže na úspěšnou éru svého předchůdce a udrží nastavený kurz. Stejně jako u Jana Hřebačky, kterému bych ještě jednou rád poděkoval za jeho odvedenou práci, také v případě Robina Böhnische spoléhám na jeho odborné, manažerské a v této funkci i tolik potřebné diplomatické schopnosti při komunikaci s nejrůznějšími zájmovými skupinami," podotýká na adresu nového ředitele Správy Krkonošského národního parku ministr Richard Brabec.
Robin Böhnisch je rodákem z krkonošských Mladých Buků, vystudovaným učitelem s doktorátem v oboru biologie s didaktikou na Pedagogické fakultě UK v Praze, mj. členem České botanické společnosti a Rady Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, 14 let působil jako poslanec Poslanecké sněmovny PČR. Poslední čtyři roky zastával funkci předsedy parlamentního výboru pro životní prostředí.
"Děkuji výběrové komisi a panu ministrovi za projevenou důvěru. Velmi se těším na spolupráci se skvělým týmem Správy KRNAP, který Jan Hřebačka vybudoval. K práci mého předchůdce mám velký respekt a doufám, že na ni plynule naváži. V nadcházejícím období nás čeká příprava nové zonace národního parku a celá řada dalších kroků, jejichž úspěšnost bude mimo jiné záviset také na udržení výborných vztahů Správy a krkonošských obcí. Ochrana unikátního kusu severské přírody uprostřed Evropy je konec konců naším společným zájmem,"říká nově jmenovaný ředitel Böhnisch.
Krkonošský národní park vznikl jako vůbec první český národní park v roce 1963. Jeho současná rozloha je 550 km2 včetně ochranného pásma. Území parku je rozdělené do tří zón. V každé z nich platí jiný ochranný režim.
Související
-
Výprava za podobou Krkonoš v dobách ledových. Z východních...
Za poznáním severské přírody se vypravila osmičlenná skupina odborných pracovníků Správy Krkonošského národního parku. Z Vrchlabí vyrazila na jedno z nejsevernějšíc...
-
Jan Hřebačka po deseti letech opouští vedení Správy KRNAP
Odejít z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku se rozhodl její ředitel, Ing. Jan Hřebačka. „Ve středu 18. října jsem předal svoji rezignaci, datovanou...
-
Napadlo by vás naplnit pytel odpadky a odvézt ho do Krkonoš?...
Prakticky po celém kraji můžeme narazit na místa, kam lidé nelegálně ukládají odpad. Větší či menší černé skládky jsou v centrech měst i v krkonošských lesích. A ně...
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Jsme odkladiště dětí, se kterými si nikdo neví rady.‘ Česko čelí krizi ústavní výchovy dětí
-
Rekordní odměny. Ředitel pražského magistrátu Kubelka své asistentce přilepšil o 857 tisíc korun
-
Podmíněný trest není nastavený dobře, tvrdí právník. Změnit to prý můžou jen soudci a zákon
-
Biden omilostnil svého syna. Tvrdí, že dodržel slib nezasahovat do výnosů ministerstva spravedlnosti