K tradiční lázeňské léčbě v Karlových Varech stále častěji přibývají i wellness a relaxační pobyty
Lázeňská léčba se v Karlových Varech rozvíjí již od 14. století. Jejím základem jsou po celou dobu léčivé minerální prameny. V posledních desetiletích je ale zájem i o kratší relaxační pobyty. Komfort lázeňských hotelů a péči odborného zdravotnického personálu využívají lidé i bez lékařského předpisu. Tyto krátkodobé pobyty obvykle trvají 2 až 14 dní a jsou určeny široké veřejnosti a všem věkovým kategoriím.
Jedním z poskytovatelů komplexní lázeňské péče i široké nabídky wellness pobytů je společnost Bohemia-lázně a.s., která v Karlových Varech provozuje tři lázeňské hotely. Všechny leží v těsné blízkosti lázeňského centra a hosté se tak za pár minut dostanou na vyhlášené karlovarské kolonády.
„Specializujeme se hlavně na onemocnění zažívacího traktu, dále jsou to onemocnění metabolická a potom jsou to onemocnění pohybového systému,“ říká primářka a vedoucí lékařka sanatoria Kriváň Věra Chlupová. Kromě tradičních procedur jako je pitná kúra a koupele se zde využívají i další méně známé terapie, jako galvanická lázeň, floating, haslauer nebo kryoterapie.
V těsné blízkosti hotelů Bohemia-lázní se nachází významné karlovarské památky, včetně Sadové a Mlýnské kolonády. K vycházkách lákají i blízké Dvořákovy sady nebo stezky v lázeňských lesích.
Partneři
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.