Jaké maso vybrat na gril? A je to vůbec zdravé? Napoví Libový den s rozhlasem!

27. květen 2016

Je lepší hovězí z býka, nebo z krávy? Jak připravit maso na grilování? A co na to doktorka Kateřina Cajthamlová? Mnohem víc jste se mohli dozvědět, pokud jste si v pátek 27. května 2016 naladili Libový den Českého rozhlasu Hradec Králové.

Po celý pátek jsme se v našem vysílání věnovali masu. Probrali jsme všechny druha masa z různých pohledů, dozvěděli jste se která jsou zdravější a kterým se raději při konzumaci vyhnout. A přidali jsme také různé zajímavé kuchařské recepty samozřejmě spojené s masem.

Otázka dne
Jaké maso máte nejraději? A jak jej upravujete?
Psát jste mohli na náš Facebookový profil, nebo e-mailem na:studio.hradec@rozhlas.cz

Logo

Odměna pro vás
Kdo nám napsal nejzajímavější odpověď? Helena Bráníková získala krásnou kuchařskou knihu s názvem Barbecue obsahující více než 90 zajímavých receptů.

Pátečním hostem v našem Radioklubu za účasti diváků a posluchačů byla 27. května po 10. hodině opět lékařka, internistka a psychoterapeutka, moderátorka televizního pořadu Jste to, co jíte - Kateřina Cajthamlová. Projekt 6+1 aneb měníme životní styl s rozhlasem pokračuje.

Libový den v Českém rozhlase Hradec Králové - rádiu vašeho kraje.

Maso, kuřecí maso, grilování (ilustrační foto)
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser