Jaké maso vybrat na gril? A je to vůbec zdravé? Napoví Libový den s rozhlasem!

27. květen 2016

Je lepší hovězí z býka, nebo z krávy? Jak připravit maso na grilování? A co na to doktorka Kateřina Cajthamlová? Mnohem víc jste se mohli dozvědět, pokud jste si v pátek 27. května 2016 naladili Libový den Českého rozhlasu Hradec Králové.

Po celý pátek jsme se v našem vysílání věnovali masu. Probrali jsme všechny druha masa z různých pohledů, dozvěděli jste se která jsou zdravější a kterým se raději při konzumaci vyhnout. A přidali jsme také různé zajímavé kuchařské recepty samozřejmě spojené s masem.

Otázka dne
Jaké maso máte nejraději? A jak jej upravujete?
Psát jste mohli na náš Facebookový profil, nebo e-mailem na:studio.hradec@rozhlas.cz

Logo

Odměna pro vás
Kdo nám napsal nejzajímavější odpověď? Helena Bráníková získala krásnou kuchařskou knihu s názvem Barbecue obsahující více než 90 zajímavých receptů.

Pátečním hostem v našem Radioklubu za účasti diváků a posluchačů byla 27. května po 10. hodině opět lékařka, internistka a psychoterapeutka, moderátorka televizního pořadu Jste to, co jíte - Kateřina Cajthamlová. Projekt 6+1 aneb měníme životní styl s rozhlasem pokračuje.

Libový den v Českém rozhlase Hradec Králové - rádiu vašeho kraje.

Maso, kuřecí maso, grilování (ilustrační foto)
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.