Herečka Zdeňka Žádníková - Volencová je opravdová supermáma!

22. srpen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Herečka Zdeňka Žádníková - Zveme vás do nově otevřené radiokavárny Na Náplavce!

A to nejen pro své čtyři potomky: dcery Andreu, Janu, Zuzanu a nejmladšího chlapa v rodině - Jiříčka. Kromě péče o své ratolesti a hraní v divadle totiž zvládá i nadační fond, který pomáhá jak jinak než dětem. Nadační fond Zdeňky Žádníkové Volencové mění kompletně vizuální podobu dětských nemocnic.

Původ nynější herecké profese Zdeňky lze hledat již v jejím útlém dětství. Ve čtrnácti letech začala docházet do dramatického kroužku ZUŠ v Hradci Králové na Střezině. V této době vzniklo známé hradecké divadlo Jesličky a Zdeňka se stala jeho členkou.

Nejvíce se do povědomí televizních diváků zapsala rolí Ivany Kučerové Hruškové v seriálu TV Prima - "Rodinná pouta". (Velmi křehké vztahy).

Strmá křivka její popularity se odrazila v nominaci na Objev roku 2004 - anketě TýTý.

Někteří lidé nevytáhnou paty z domova a vztah k jejich obydlí se dá charakterizovat slovy "můj dům - můj hrad". U herečky Zdeny Žádníkové-Volencové dochází v tomto ohledu k zajímavé kombinaci. Lokální patriotismus a lásku k rodným východním Čechám dokáže plynně propojit s kosmopolitním myšlením a schopností adaptovat se v cizích krajinách.

Zdeňka Žádníková - Volencová

Znalosti dalších jazyků jí pak umožňují nejen konverzovat coby turistce, ale rozšířit své herecké portfolio i pro zahraniční produkce.

Čtyřnásobné mateřství jí sice na chvíli oddálilo vstup do televizních a filmových studíí, ale na scéně milovaného Dejvického divadla vystupovala i ve chvílích, kdy už se nejmladší potomek téměř dral na svět.

V oboustranné pohodě se u mikrofonu sešli dva Východočeši - hostující Zdena Žádníková-Volencová a hostitel a autor rozhlasové Návštěvy František Mifek. Nalaďte se i vy v sobotu 13. srpna 2016 krátce po 18. hodině.

Hezký poslech!

autor: František Mifek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.