Herci s neobyčejným smyslem pro humor Pavel Zedníček a Uršula Kluková jsou Na větvi s Halinou

3. květen 2021

Herci se svérázným smyslem pro humor Pavel Zedníček a Uršula Kluková byli hosty pořadu Českého rozhlasu Na větvi s Halinou. Jde o přenos z Lázní Bělohrad, kde se pravidelně koná talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů. (repríza z roku 2019)

Pavel Zedníček se narodil na kovárně v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku. Už na základní škole byl považován za třídního baviče, smíška a velkého extroverta.

V roce 1969 mu kamarád poradil, ať svých schopností využije a přihlásí se na hereckou školu. Podal si tedy přihlášku na JAMU a po přijetí se seznámil s hereckou partou kolem Jiřího Bartošky a Karla Heřmánka. Už během studií vystupoval v brněnském Divadle Na provázku.

Sehraná trojice Bartoška-Heřmánek-Zedníček se v průběhu 70. let dostávala do stále většího povědomí, a tak v roce 1977 přišla nabídka angažmá v Divadle Na zábradlí, kterou společně využili. Pavel Zedníček zde vytvořil řadu významných rolí.

Herec Pavel Zedníček nastínil, o čem bude nový seriál o četnících z konce první světové války

Ve filmu se poprvé objevil v roce 1975 v detektivce Juraje Herze Holka na zabití. Televize mu o dva roky později nabídla sice menší ale vděčnou roli zraněného řemeslníka v dobově velmi oblíbeném seriálu Nemocnice na kraji města.

Po celá 80. léta šel z role do role. Objevoval se v různých žánrech, ale výrazně bližší mu byla komediální poloha. Využíval ho film i televize, hrál hlavní i vedlejší postavy. Objevil se jako saniťák v seriálu Sanitka, byl také jedním z kriminalistů v Malém pitavalu z velkého města.

Velký prostor v jeho tvorbě tvoří také pořady pro děti.

Svým humorem oslovuje Pavel Zedníček široké lidové vrstvy. Opakovaně se umisťoval na předních příčkách divácké popularity, zvítězil např. v anketě Týtý.

Rodina Uršuly Klukové pochází z Prahy, ona se ale narodila v německém Kladsku, které dnes náleží k Polsku. Své dětství a mládí strávila v Broumově. Původním povoláním je zdravotní sestra – vystudovala Střední zdravotnickou školu v Trutnově a pracovala jako dětská zdravotní sestra.

Záhy se ale začala věnovat divadlu a v Broumově založila amatérský soubor Kladivadlo. Tady se setkala s řadou později významných hereckých osobností, například s Josefem Dvořákem nebo Jiřím Císlerem.

Od poloviny 70. let pak Uršula Kluková působí v pražských divadlech. V 90. letech se prosadila i sama tříletým působením ve vlastním představení jednoho herce Příhody lišky Uršuly.

Herečka Uršula Kluková

Uršula Kluková se vypracovala ve svébytného ženského komika s charakteristickým smíchem. Její specifický humor má rozhodně své místo na poli veseloherního žánru.

Na filmové plátno vstoupila ve filmu Tam, kde hnízdí čápi v roce 1975. Později hrála také v několika seriálech a televizních filmech nebo pohádkách. Byla to také především televize, která zajistila Uršule Klukové mimořádnou popularitu na přelomu 80. a 90. let díky účinkování v představeních a scénkách s Miroslavem Šimkem a Jiřím Krampolem.

Halina Pawlowská

Spisovatelka, scenáristka, publicistka, vydavatelka, moderátorka Halina Pawlowská má jedinečný dar dělat z chyb přednosti a pohotově reagovat na poptávku trhu. Své kypré půvaby a šarm umocňuje nezaměnitelným humorem a odzbrojující sebeironií, pro kterou ji ženy milují a muži obdivují.

V talkshow Na větvi s Halinou přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.


Zvětšit mapu

autoři: Halina Pawlowská , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.