Dobráci roku: V Lánově mají hned sbory dva. V Horním i Prostředním!

23. říjen 2015

Losování z dosud přihlášených sborů v pátek 16. října určilo, že jako osmou jsme navštívili v soutěži Dobráci roku obec Horní Lánov. Medailonek tamních dobrovolných hasičů byl odvysílán 23. října po 15. hodině!

Horní Lánov najdete na úpatí Krkonoš v údolí Malého Labe. Nedaleko jsou sportovní horská střediska Vrchlabí či Špindlerův Mlýn.

Historie Sboru dobrovolných hasičů v Horním Lánově se začala psát 7.7. 1888.

A mají tu dokonce hned dva sbory dobrovolných hasičů. Jeden v Horním Lánově a druhý v Prostředním Lánově.

Činnost sboru je velice aktivní prakticky celý rok.

Čekáme na dostavění rekonstuované hasičárny, abychom měli kde všechny naše úspěchy vystavit!Petr Jandík, náměstek starosty

Vzhledem k okolnímu kopcovitému terénu jsou pak jednotlivé hasičké zásahy většinou velmi náročné a speciální. Nutná je proto také zejména dobrá fyzická příprava hasičů.

Hasiči z Horního Lánova pořádají kromě mnoha dalších akcí také Hasičskou pouť, kdy se celé cvičné hasičů promění mnoha atrakcemi pro děti, ale nejen pro ně. Také pro jejich rodiče i prarodiče.

Ve sboru hasičů jsou děti, muži i ženy.

SDH Lánov

Největší úspěchy v soutěžích vozí domů děti, těch je jako členů sboru celkem 50. Pohárů a ocenění mají tolik, že je už prakticky nemají kam dávat.

Členka sboru Denisa Vaňková se dokonce stala mistryní republiky v požárním sportu v roce 2002. A oslavy to pak byly pořádné.

A pokud by hasiči z Horního Lánova uspěli v soutěži Dobráci roku, tak by se to v obci slavilo snad celý rok!

Svůj sbor můžete přihlásit ZDE: Online přihláška do soutěže Dobráci roku

Dobrovolné hasiče ze Suchého Dolu můžete až do pátku 30. října 2015 do 15:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) LANOV na číslo 900 11 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH.

Text zprávy nesmí obsahovat písmena s háčky a čárkami.

Počet hlasů z jednoho telefonního čísla není omezen. Na každou zaslanou SMS přijde odpověď - zpětná potvrzující SMS, že hlas byl přijat.

Držíme palce hasičům ze Horního Lánova, ať uspějí!

Losování z dosud přihlášených sborů v pátek 23. října určilo, že jako další navštívíme v soutěži Dobráci roku obec Olešnice u Rychnova nad Kněžnou. Medailonek tamních dobrovolných hasičů bude odvysílán v pátek 30. října po 15. hodině!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.