David Línek a Jan Kavan o krásách balonového létání

4. leden 2013

V pátek 4. ledna 2013 po 10 hodině přivítalo "Péháčko" živě v Radioklubu v Havlíčkově ulici Davida Línka a Jana Kavana, kteří všem zájemcům představili krásy balonového létání.

Vyhlídkový let balónem je romantický a dobrodružný zážitek. Balon však nemusí jen letět, může také stát na zemí a upoutaný na laně může vynést pasažéry do výšky stromů a zase zpět.

Zajímavé povídání Davida Línka a Jana Kavana o krásách balonového létání v pořadu PéHáčko

Balonové létání je velmi zajímavá a napínavá sportovní disciplína, která má svá mistrovství republiky, mistrovství Evropy a mistrovství Světa.

4. června 1783 bratři Montgolfierové vypustili veřejně první balón. Vzduch v balónu vysokém 12 metrů byl ohříván ohněm ze slámy a vlny. Balón se vznesl do výšky 2000 metrů a za 10 minut uletěl 2 km. Všem horkovzdušným balónům se dnes říká montgolfiéra.

Nalaďte se s námi na správné PH, to je motto pátečního Habaděje. Moderátoři Lada Klokočníková a Mirek Vaňura do pořadu zvou zajímavé osobnosti a kromě setkání s nimi naplňují ve tříhodinovém pořadu i motto svého PéHá - Páteční Hosté. Příjemná Hudba, Porce Humoru, zkrátka PoHoda, která k předvíkendovému času patří.

autoři: KLO , Mirek Vaňura
Spustit audio