Další přetížená dodávka. V třímístném voze jelo 26 lidí. Kapacita byla několikanásobně překročena

18. říjen 2017
Další přetížená dodávka. V třímístném voze jelo 26 lidí. Kapacita byla několikanásobně překročena

Včera ráno dopravní policisté při běžné silniční kontrole zastavili v ulici Zborovská v Hradci Králové dodávku značky Iveco. Již přes okénko u řidiče si policistka všimla, že je v ní nějak mnoho osob. Na předních sedadlech seděly tři osoby a za nimi se tlačilo na přidělaných šesti sedadlech 15 osob.

Policistka jim pokynula, aby z vozidla postupně vystoupili a předložili osobní doklady.

Po otevření zadních dveří z vozidla ještě vystoupilo dalších osm osob. Celkem v třímístné dodávce jelo 26 lidí, z nichž 5 nemělo žádné doklady.

Po kontrole osobních dokladů policisté zjistili, že se jedná o občany jednoho státu Evropské unie a byla povolána hlídka cizinecké policie.

Čtěte také

Ta po součinnosti zjistila jejich totožnost a za přestupek nepředložení dokladu jim uložila blokové pokuty ve výši 200 korun. Dalším dvěma osobám uložila blokovou pokutu za předložení poškozeného dokladu.

Policie ČR (ilustrační foto)

Řidiči dodávky policisté uložili za přestupek překročení stanoveného počtu osob a za nepovolenou vestavbu sedadel maximální možnou blokovou pokutu 2 000 korun.

Obdobný případ se stal na konci července, kdy v třímístné dodávce jelo 34 lidí. K zajištění bezproblémové kontroly si museli zavolat posily. Na místě zasahovali nakonec 4 policejní hlídky. Policisté prověřením jejich totožnosti zjistili, že se jedná o osoby české státní příslušnosti.

Řidič dostal tenkrát za přestupek překročení počtu osob a navíc v nákladním prostoru blokovou pokutu. Na svoji obhajobu uvedl, že je vezl pouze kousek na stavbu dálnice a vhodné vozidlo k přepravě osob se mu rozbilo. Dělníci, kteří jeli pracovat na stavbu dálnice D11 a tentokrát na stavbu silnice 1/35, museli na stavbu dojít po svých.