Botičky pro nejlepšího přítele člověka neznamenají botičku pro auto!

Pejsek s nemocnou tlapkou

Na bílé Vánoce jsme letos mohli jen vzpomínat, na Štědrý den bylo počasí spíš jarní, než jaké by mělo být uprostřed zimy. Dlouhodobá předpověď se ale vyplnila a tak přišel konečně sněžení a také pořádný mráz.

Proto na řadu přicházejí bundy a kožichy, teplé rukavice a čepice.

Myslet musíme nejen na své zdraví, ale také na zdraví našich pejsků.

S veterinárním lékařem MUDr. Petrem Faltou na ně, v každém případě, myslela v těchto dnech také redaktorka Jana Tomková.

Čtěte také

Bundy a pláště pro naše čtyřnohé přátele nejsou zbytečnou módou, ale nezbytností. Ale když nastanou velké mrazy, je třeba chránit psům také tlapky? A mají vůbec v takovém počasí psi chodit ven?

"Můj názor se diametrálně změnil hlavně v oblasti bytových psů. Takový pes není otužilý, tak je pro něj obleček naprosto namístě. A ve městech se často solí chodníky. Proto je potřeba našim mazlíčkům venku chránit také při venčení tlapky", říká MUDr. Petr Falta a dodává:

"To souvisí se situací kdy je enormní mráz. Můžete psovi nohy namazat detergenční látkou, nějakou mastí, nebo můžete nasadit botičky. Určitě je třeba na hygienu tlapek velmi dbát a po návratu z procházky je omýt a natřít nějakou vazelínou".

Krém, lůj a řepíkový čaj - boj proti popraskaným psím tlapkám