5 nových cenných elegantních zebřích mláďat dělá radost ve Dvoře Králové

10. listopad 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V pruhované porodnici ZOO Dvůr Králové nad Labem bylo v červenci rušno - na svět tam přišlo 5 zebřích mláďat. Jsou to 3 samečkové a 2 samičky. A v přírodě těch nejohroženějších - zeber Grévyho.

V pruhované porodnici ZOO Dvůr Králové nad Labem bylo v červenci rušno - na svět tam přišlo 5 zebřích mláďat. Jsou to 3 samečkové a 2 samičky. A v přírodě těch nejohroženějších - zeber Grévyho. Poznáte je podle tmavých pruhů, které mají po celém těle a zakulacených uší, které připomínají uši oslů.

S poslední "nadílkou" zebří drobotiny stoupl počet odchovaných zeber v královédvorské ZOO na 252.

Když si uvědomíme, že ve volné přírodě žije těchto zvířat už jen 750, je zřejmé, že nové přírůstky zoologové uvítali s radostí.

Nejlepší výhled na zebry budeme mít z africké lávky. A právě tam se s mluvčí ZOO Simonou Jiřičkovou zastavila reportérka Dana Voňková ve chvíli, kdy se velká skupina turistů věnovala žirafám - ano, to jsem se nepřeřekli - v královédvorské ZOO totiž "bydlí" zebry a žirafy ve spojených výbězích.

Víte, které zvíře hýká jako podobně jako osel?

Čtěte také

Je to zebra Grévyho. Je ze všech zeber největší a od ostatních druhů se odlišuje hustým, úzkým pruhováním a zakulacenými ušnímu boltci.Tyto zebry paří k nejohroženějším druhům afrických savců.

Ve volné přírodě jich žije už jen asi 750!

A tak je dobře, že se je daří v ZOO Dvůr Králové nad Labem úspěšně rozmnožovat.

V pruhované porodnici ZOO Dvůr Králové nad Labem bylo v červenci rušno - na svět tam přišlo 5 zebřích mláďat. Jsou to 3 samečkové a 2 samičky.

Grévyho zebry žijí především na území Keni, Etiopie, Somálska a jižního Súdánu.

Jméno dostaly podle francouzského prezidenta Julese Grévyho, který toto zvíře dostal darem od etiopského císaře.

Zebry Hartmanové mají jemné pruhování a lalok pod krkem, který nepřehlédnete.

Zebry Grévyho jsou nejvyšší, nejkrásnější a mají velké uši připomínající uši oslí.

Böhmovy zebry poznáte podle širokých černých pruhů na bílém podkladě.

Čtěte také


Zvětšit mapu
autor: DV
Spustit audio