Začíná divadelní festival Jiráskův Hronov

12. srpen 2011

Letošní 81. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov, který se v Hronově na Náchodsku uskuteční od 5. do 13. srpna, nabídne divákům možnost zhlédnout téměř pět desítek inscenací. Připraveno je také 13 seminářů a dílen.

V hlavním programu festival nabídne 32 inscenací, které divadelníci budou hrát v celkem 88 představeních. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského, pohybového a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie, divadlo venkovské či seniorské. Dalších 15 inscenací zařadili pořadatelé do takzvaného doplňkového programu, který nabídne také koncerty a výstavy.

Jaký letošní ročník Jiráskova Hronova tedy bude zjišťovala redaktorka Jana Tomková.

Tradiční součástí Jiráskova Hronova budou tematické semináře a dílny, do kterých se letos přihlásilo přes 280 zájemců. Každý den se bude také diskutovat o uvedených inscenacích. Více informací o festivalu je možné najít na www.jiraskuvhronov.cz.

Logo

Festival je podle pořadatelů nejstarší divadelní přehlídkou neprofesionálního divadla v Evropě a pravděpodobně i na světě. Byl založen roku 1931 v Hronově, rodišti spisovatele Aloise Jiráska, a do roku 1951 se na festivalu vždy uváděla alespoň jedna jeho hra. Od roku 1991 program Jiráskova Hronova pravidelně obohacují špičková zahraniční neprofesionální divadla.

autor: TK
Spustit audio