Užíváte si doma hořící krb? Zopakujte si zásady správného topení dřevem

20. únor 2022

Ceny plynu, elektřiny a uhlí rostou. Kdo má možnost topit dřevem, hodně peněz ušetří. Jak správně topit, jak důležitý je kvalitní komín, jak krbová kamna vybírat a jaké jsou současné trendy?

Martin Šesták z firmy Kamna krby topení v Plzni kromě dobrých rad představuje i horkou novinku. Automatická kamna na dřevěné pelety. O zážitek z hořícího dřeva u nich díky prosklenému spalovacímu prostoru nepřijdete. Navíc jdou i na dálku ovládat mobilním telefonem a vedle klasického ohřevu místnosti mohou ohřívat vodu do radiátorů nebo další místnosti temperovat horkým vzduchem.

Přemýšlíte o nové podlaze? Podle jakých parametrů ji vybírat? Jaké škodlivé látky v nich odhalily testy? Jak může ovlivnit naše zdraví? To vše se dozvíte od Tomáše Sysla z Institutu zdravého bydlení.

Je nejvyšší čas se připravit na jarní výsevy zeleniny. Kvalitní výsevní substrát je podle plzeňského zahradníka Přemysla Písaře základem úspěchu. Poradí i s výběrem kvalitních semen a také jak zabránit při výsevu plísním a houbovým chorobám.

Nové plynové kotle mohou ušetřit až 20% plynu. Důležité je jejich kvalitní seřízení a roční kontroly. Pokud používáte karmy na ohřev vody, i zde se návštěva servisního technika vyplatí a mnohdy zabrání otravám nebo úmrtím při koupání. Zvláště, pokud jste koupelnu předělávali a upravovali. Několik rad uslyšíte od plynového technika Petra Bulína.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...