Trubičková historie v Hořicích slaví 200 let
Pravým hořickým trubičkám udělila Evropská unie - chráněné zeměpisné označení. Tato delikatesa se navíc v Hořicích na Jičínsku vyrábí už dvě stovky let.
První historické zmínky o Hořických trubičkách se datují rokem 1812 - ano, počítáte správně. Této sladké delikatese, která připomíná kukátko, je letos 200 let.
Vhodná příležitost, abychom si jejich letošní výročí s redaktorkou Vlaďkou Wildovou připomněli přímo v Hořicích.
Sladké hořické trubičky, kterým je letos 200 let, bývaly ozdobou rodinných oslav, ale i příležitostným vlastnoručně vyrobeným dárkem, který dokázal udělat radost. I dnes je možné zvládnout tuto výrobu v malém množství podomácku - jen tak na plotýnce. Zkusit to můžete i vy, různé recepty jistě najdete na internetu.
Držíme palce a přejeme dobrou chuť.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Výroky Trumpa bychom neměli brát doslovně. Je to výzva k vyjednávání a reakci protistrany, tvrdí Pojar
-
Komise rozpitvala jednání policie v den střelby na filozofické fakultě. Doporučuje trénink lokalizace
-
‚Očividně neústavní.‘ Soud zablokoval Trumpův výnos o neuznávaní občanství dětem narozeným v USA
-
Slavia nestačila na PAOK Soluň. V Řecku prohrála 0:2 a v Evropské lize končí