Tancem proti koroně. V Oblastní nemocnici v Jičíně si zatančili lékaři, zdravotní sestry i pacienti

3. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lékaři z Oblastní nemocnice v Jičíně zatančili ve videu

Tancem k lepší náladě a k odreagování se od každodenních  stresů. I to byla motivace pro natočení pětiminutového videoklipu s tančícími lékaři, zdravotními sestrami a pacienty z Oblastní nemocnice v Jičíně.  Mohli se tak alespoň na pár minut oprostit od všeho, co teď zažívají, a povzbudit i diváky. 

Hlavním iniciátorem nácviku i natáčení, které se odehrávalo ve volném čase zdravotníků, byl kardiolog jičínské nemocnice Radek Válek. O tanečním videu si s ním podívala redaktorka Vlaďka Wildová.

Nejde o recesi, ale o relaxaci

„V žádném případě nejde o recesi, ale o to, aby se účinkující i diváci na pár minut odklonili od toho, co všechno v současnosti zažíváme," říká Radek Válek.

Všichni tančili ve svém volnu, kterého teď mají poskrovnu, především aby se odreagovali, uvolnili a přišli na jiné myšlenky.

Choreografii tančí personál z různých oddělení jičínské nemocnice. Na to, aby se účinkující naučili taneční kroky, měli jen dva dny, výsledek ovšem rozhodně stojí za to!

Radek Válek, kardiolog z Oblastní nemocnice v Jičíně, který natočil video s tančícími lékaři, sestrami a pacienty, nevylučuje, že když se objeví nový nápad, přidá v budoucnu další videoklip, který by v nelehké době znovu povzbudil účinkující i diváky.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?