Středeční Noční linka: Fenomén Karel Gott. Jak vzpomínáte na zlatý hlas z Prahy?

2. říjen 2019

Dnes zasáhla Česko vemi smutná zpráva. Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí v kruhu své rodiny zpěvák Karel Gott. 

Za dlouhá léta posbíral 42 Slavíků, titul národního umělce, Zlatou jehlu Polydoru, dva Zlaté klíče festivalu Intervize, zlatou a bronzovou Bratislavskou lyru, Stříbrného a Bronzového lva rádia Luxembourg, Zlatou harfu ve Stuttgartu, Trophée nationale na přehlídce MIDEM v Cannes, cenu Třešňové květiny na festivalu v Tokiu a množství zlatých a platinových desek.

Věnujme dnešní Noční linku vzpomínkám na něj.

Co se vám vybaví, když se řekne Karel Gott? Měli jste snad i možnost osobního setkání s ním? Jaké jeho písně vás provázely životem a jaká je vaše nejoblíbenější?

Čím podle vás Karel Gott zůstane pro hudební scénu a další generace? Vašim vzpomínkám a vyprávěním bude naslouchat moderátor Noční linky z Hradce Králové Karel Sladký. Příspěvek můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?