Sobotní Noční linka: Směnný provoz ANO nebo NE?

28. leden 2023

Dnešní Noční linku budeme věnovat naším pracovně aktivním létům. Budeme se vás ptát, jestli jste pracovali ve směnném provozu a jaké to bylo. Nebo na směny stále pracujete?

Jak jste zvládali noční směny? Jak se dají přežít ”dvanáctky”? Našli jste ve směnování nějaké výhody? Pracovali jste na celý úvazek nebo částečný? Zůstávali jste v práci dobrovolně přesčas? Mimochodem, věděli jste, že absolutně nejvíce času v práci tráví pracující v asijských zemích, třeba v Thajsku či Japonsku? Rekord drží Korejci - přes 2 300 hodin ročně. Zaměstnavatelé tu nejsou příliš zákonem omezeni a zaměstnanci v podstatě mohou pracovat i sedm dní v týdnu dvacet hodin denně! 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.