Sobotní Noční linka: Příroda jako chrám

4. září 2021

Čím je pro vás? Jak přírodu vnímáte? Máte své oblíbené místo nebo místa? Jste celoživotními trampy, milovníky přírody a setkávání s lidmi na stejné vlně? Má pro vás příroda kouzlo v každé roční době? Chodíte do přírody v tichosti a usebrání? Co vás naposledy v přírodě zaujalo, čeho jste byli svědky, jaký zážitek to ve vás zanechalo? 

V čem vidíte kouzlo zářijové přírody, přechodu z léta do podzimu?

Kdo má opravdu rád přírodu tak k ní přistupuje jako k posvátnému místu. Stačí v ní jen tiše být a naslouchat a vnímat vše, co se v ní odehrává. Příroda nikam nespěchá, má svůj řád a žije si svým životem. Lidé, kteří jsou s přírodou spojeni a propojeni, dobře vědí o jejích zákonitostech. A my lidé, my jsme přeci součástí přírody.

Čím je tedy pro vás a čím vás naposledy uchvátila příroda? Na vaše příběhy a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...