Sobotní Noční linka: Jak jsem stál(a) poprvé na lyžích. Říkají vám něco zimní sporty?

12. leden 2019

Vzpomenete si na vaše první lyže? Od koho jste je dostali a jaké byly? Dřevěné nebo nějaké lepší? Kdy a jak jste začali s lyžováním? Stáli jste na nich hned jak jste se naučili chodit a nebo vás lyže zlákaly až relativně v pozdějším věku? 

Jaké byly první obloučky na lyžích, skoky, pády? Kde jste skončili? V potoce nebo i jinde? Co lyžařské výcviky? Probíhaly po vzoru Sněženek a machrů?

Vynález lyží nám přinesl vedle nového dopravního prostředku a sportovního odvětví také zdroj zimní zábavy. Jsou lidé, kteří se na lyže těší prakticky celý rok a nesundají je, dokud mohou. Někteří vyrážejí v létě na horské ledovce.

Rychlá prkýnka jsou zdrojem zábavy a nezapomenutelných zážitků. Na vaše vyprávění a příběhy se už moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.