S Obludáriem bratří Formanů po Evropě

27. leden 2012

Ve svátečním velikonočním vydání pořadu Všude dobře jsme se v pondělí 25. dubna 2011 s Obludáriem bratří Formanů podívali po Evropě.

Cesta jejich populárního kabaretního projektu totiž začala ve Francii v roce 2007. Kočovná společnost svým mimořádným představením, ve kterém se mísí divadelní umění a pokleslý žánr, atmosféra kabaretů, varieté, barů i cirkusů, udivovala i bavila diváky v Itálii, ve Španělsku, v Belgii i v Dánsku.

Obludárium

Teď ukončila hostování v Čechách, v Jičíně a opět odjíždí do Francie. Těsně před odjezdem se redaktorka Vlaďka Wildová sešla s Petrem a Matějem Formanovými, ale také s francouzským akrobatem na kole a silákem, kterému všichni říkají Jacques a se španělem Fernandem.

Logo
autor: VaW
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.