Rok 1968: Zvítězili Marta Kubišová a Karel Gott

18. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marta Kubišová a Karel Gott v roce 1968

Marta Kubišová se stala Zlatou slavicí podruhé, na první místo se vrátil Karel Gott. Hitem roku se stala píseň Lady Carneval.

V roce 1968 mělo Česko 9 877 632 obyvatel. Největší událostí toho roku u nás bylo bezesporu Pražské jaro a následná srpnová invaze vojsk Varšavské smlouvy.

Ročník narození 1968 mají v rodných listech: sportovci Petr Korda, Štěpánka Hilgertová i Pavel Kuka, herci Jakub Špalek, Michal Dlouhý, Michaela Kuklová, Tereza Brodská, Lucie Zedníčková a Tomáš Holý a také ti, kteří v budoucnosti zasáhnou do výsledků ankety popularity - Daniel Landa, Daniel Hůlka, Pavel Horňák, Michal Penk nebo Kateřina Brožová.

Na Slavičí trůn se vrátil Karel Gott. Je to jeho už páté zlato v historii ankety a je hodně cenné.

Marta Kubišová získala rekordní počet hlasů v dosavadní historii Zlatého slavíka a rekord v počtu bodů v historii kategorie žen! Stala se podruhé v historii Zlatou Slavicí. Naposledy se hlasuje pro hity a vítězí píseň Lady Carneval.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.