Putování podle knížky v Hradci Králové

23. duben 2010

Věnné město českých královen - Hradec Králové. Už v 10. století zde měli své sídlo Slavníkovci. Roku 1225 se stal hrad s tržním předhradím svobodným královským městem. Hradec ustanovil Václav II. za část věna českým královnám, které na hradě žily jako vdovy. Dokladem bohatství města v době, kdy zde sídlil dvůr královny Elišky Rejčky, je chrám sv. Ducha z počátku 14. století. A právě k historii nejstarší části Hradce Králové se váže připravované putování po historických domech, po jejích sklepeních, půdách, dvorcích a zákoutí nazvané "Hradec Neznámý ...". Celodenní program s doprovodnými pořady organizuje v Hradci Králové Helena Rezková, spoluautorka knihy "Starý Hradec Králové dům od domu". Volno na putování starým Hradcem Králové si udělejte v neděli 25. dubna 2010. A co vás čeká ? Podrobnosti se dozvíte v rozhovoru redaktorky Dany Voňkové a také zde.

Zveme vás na na putování starým Hradcem Králové, které se koná příští v neděli 25. dubna 2010. V Infocentrech vás na cestu vybaví potřebnými vstupenkami, zbývá si jen opatřit pohodlnou obuv a dobrou náladu!
Návštěvníci obdrží při koupi vstupenky plán starého města s vyznačenými zpřístupněnými objekty, mezi kterými budou moci po celý den volně putovat (prohlídky omezené počtem lidí budou pouze v biskupské rezidenci). Na každém z objektů, do kterých bude možné vejít, umístíme ceduli s nápisem: "Račte vstoupit". Ke každému objektu zpracujeme formou plakátu stručnou historii s odkazy na zajímavosti, které by v domě neměl návštěvník přehlédnout. U každého otevřeného domu budou průvodci.
Akci doprovodí bohatý program - ve 13:30 hodin začne na Velké podsíni historické korzo, při němž se oficíři seznamovali s děvčaty z hradeckých rodin, chybět nebude jarmark, vystoupení divadla DNO s herci z Husy na provázku, hudební produkce. Předprodej vstupenek je od 6. 4. v Informačních centrech Hradce Králové, v den konání akce na místě - u katedrály sv. Ducha a na podsíni Malého náměstí. Kdy se akce koná: 25.4.2010 (10:00 - 18:00)
Vstupné: dospělí 100,- Kč, studenti a důchodci 50,- Kč, děti do 10 let zdarma.

autor: DV
Spustit audio