Pralesní skřítci nebo uchoši. Tak se říká kombám ušatým. Ve Dvoře Králové se podařil jejich odchov

Čipování malých komb ušatých
Čipování malých komb ušatých

Safari Park Dvůr Králové se připravuje na hlavní turistickou sezónu. Její největší atrakcí bude podle slov ředitele Přemysla Rabase skupina tří hrochů. Než ale Hulu, Monu a nového samce Mikiho uvidíte, což bude na rozhraní dubna a května, mohou vám společnost dělat třeba nová zajímavá mláďata. Nejen o tom je dnešní zastavení v královédvorském safari parku redaktorky Dany Voňkové.

Slyšeli jsme, že se v Safari Parku Dvůr Králové se podařil prvoodchov komb ušatých. Návštěvníci se s nimi mohou potkat v expozicích městečka Tiébélé.

Komby jsou malí noční primáti a jejich zvláštností jsou velké uši. Skládají se ze čtyř částí, které umí tyto poloopičky šikovně ohýbat, což jim umožňuje slyšet i sebemenší pohyb hmyzu. Hmyz tvoří základní složku jejich potravy.

Čipování malých komb ušatých

Jsou to noční zvířata. Setkáte se s nimi nejčastěji v podvečerních hodinách, kdy vycházejí se svých „domečků" a vydávají se za potravou. K opuštění Safari Parku vám i po uzavírací době poslouží boční stále průchozí turnikety.

Komby jsou rychlá a nevyzpytatelná zvířata. Někdy se o nich mluví jako o pralesních skřítcích, někdy - právě díkyvelkým uším - jako o uchoších.

Komby žijí téměř v celé Africe na jih od Sahary. Tato malá stvoření, která dorůstají délky několika desítek centimetrů a váží okolo 150 až 300 gramů, se živí také malými ptáky, ovocem, semeny nebo ořechy. Zdržují se v malých rodinných skupinkách.

Spustit audio

Související