Potěžkejte "Devítku" při poslechu pozorně; určitě ji neshledáte lehkou!

25. únor 2015

"Devítka" je folková skupina, po dvaceti letech na scéně spíš folková veličina. Tvůrčím autorem a hybatelem je Honza Brož. Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou mohli vídat ve skupině Žalman a spol. Devítka se opírá o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.

Kapela vydala již osm CD z nichž nejúspěšnější se jmenuje "Duše v peří". Poslední má název "U Ježíška 9", a je složeno z převážně původních adventních písní.

Devítka se opírá o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.

V současné době s Devítkou vystupuje jako host zpěvačka Madla Klupková, která kapelu obohacuje o pátý vokál.

Nahrávka Koncertu Studia Noc - kapela Devítka v Country clubu Lucie v Hradci Králové

"Devítka" má za sebou pozoruhodné počiny. Honza Brož slibná očekávání vytrvale naplňuje, zhodnotil i slušnou řádku tovaryšských let a stovek koncertů v Žalmanově Spolu.

Při poslechu si užijete nápaditých hudebních kompozic a znamenitých vokálů. Za zvláštní zmínku stojí Brož textař; pojí myslivé racio s poetickými podněty nevšedním způsobem. Finálový zvuk "Devítky" umí dotáhnout k dokonalosti Mirek Hron u zvukařského pultu.

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...