Páteční Noční linka: Moje poprvé

7. červen 2024

Vzpomínáte na svůj první den ve škole, kdy jste s nadšením a trochou nervozity vstoupili do třídy? Nebo na své první zaměstnání, které vám přineslo první pocit finanční nezávislosti?

Kdo by zapomněl na první úspěšnou jízdu na kole bez pomocných koleček, symbol dětské radosti a svobody? A co teprve stěhování do vlastního bydlení, první krok k samostatnosti a dospělosti?

Každý z nás má své první zkušenosti, které zanechávají hluboké stopy v našich vzpomínkách. Téma „Moje poprvé“ může znamenat mnohem více než jen první romantické chvilky.

Na vaše „poprvé“ se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.