Neděle: Co děláte pro své tělo a svou duši?

1. únor 2015
Noční linka , Noční linka , Noční linka

Jak se udržujete v kondici a fyzickém i psychickém zdraví? Věnujete se pravidelně nějakému cvičení, máte nějakou metodu, při které relaxujete? Už jste našli recept na šťastný a dlouhý život?

Nejstarší žena ve Skotsku oslavila začátkem roku své 109. narozeniny. Jessie Gallanová strávila svůj velký den skromně - dala si jen jeden kus dortu. Vždy se prý snažila hodně cvičit a každé ráno sníst misku teplé ovesné kaše a nikdy se nevdala – to jsou ve zkratce hlavní zásady jejího života, které podle ní stojí za její dlouhověkostí.

Čiperná stařenka také prozradila, že jí ke šťastnému a dlouhému životu pomohla silná pracovní morálka. Dobrá fyzická kondice pomáhá udržovat správnou váhu, příznivě ovlivňuje zdravotní stav kostí a svalů, psychologickou pohodu a snižuje riziko vzniku některých onemocnění včetně rakoviny, kardiovaskulárních chorob, cukrovky a dalších.


autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.