Na světě je jen jedna jediná lepší potápěčka než Denisa Lhotová z Hořic

20. červen 2016

V potápěčské základně Blue Season Bali na tichomořském ostrově Bali skončila celosvětová soutěž The Best Dive Job in the World 2014/2015, v jejímž finále se utkala i Denisa Lhotová z Hořic... Ano, tak zněl novinový titulek z loňského roku, kdy mladá potápěčka z našeho kraje potvrdila, že její zájem o tento extrémní sport není náhodný, ani pomíjivý.

Z více než pěti set potápěčů z celého světa ji odborná porota vybrala do finálové osmičky, kdy musela už se vším všudy předvést co v ní je.

A nakonec skončila jen těsně pod nejvyšší příčkou na krásném druhém místě.

Potápění se Denisa amatérsky věnovala od svých deseti let a to především díky svým rodičům, kteří kráse podmořského světa propadli už dávno.

Z dětského snu se stala realita a v současné době už se Denisa věnuje na plno své práci „divemastera", neboli potápěčského průvodce v krásném koutě světa na Bali.

Naprosto normální potápěčka a milovnice vody Denisa Lhotová z Hořic

Co všechno je nutné obětovat svému koníčku, jak překonávat krizové chvíle a pocity strachu a jak do sebe nechat vstoupit klid v duši v jiné kultuře - to všechno se dozvíte z pořadu Návštěva, který Český rozhlas Hradec Králové uvedl v sobotu 18. června 2016 po 18. hodině.

Pokud si chcete poslechnout rozhovor s naprosto normální potápěčkou a milovnicí vody o potápění se šnorchlem, potápěčskou lahví a ploutvemi nebo i klidně jen tak, bez ničeho, poslouchejte pořad, který i bez obrazu obohatí vaše obzory!

Potápěčka Denisa Lhotová z Hořic spolu s moderátorem Františkem Mifkem
autor: František Mifek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.