Na prestižní koncert do Říma odjel chlapecký sbor Boni pueri
Na prestižní koncert do Říma odjel český chlapecký sbor Boni pueri. Královéhradečtí Dobří chlapci jsou hosty velvyslanectví České republiky u Svatého stolce a vystoupí v římském Panteonu ve čtvrtek 14. května 2009. Další podrobnosti připojuje ředitel sekretariátu sboru Boni pueri Martin Sedláček: "Jedeme autobusem, původně totiž měla jet, nebo měla vlastně letět malá komorní sestava do Říma, ale my jsme se rozhodli, že tu sestavu rozšíříme právě, abychom mohli nabídnout větší šíři repertoáru. Tedy vlastně kromě koncertní skupiny s panem sbormistrem Jakubem Martincem jede také úzká sestava, komorní sestava mužského sboru."
"Protože je to vlastně hlavní italská událost, koncert, který se koná v rámci českého předsednictví, na koncert jsou pozváni všichni velvyslanci, kteří jsou v Římě, kteří jsou ve Vatikánu, tak ti všichni se na ten koncert přijdou podívat," dodal Martin Sedláček, ředitel sekretariátu sboru Boni pueri.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na farmě nechal utýrat krávy, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Jako řídit orchestr, popisuje generál NATO cvičení vzdušných sil. Tento týden začíná nad Evropou
-
Doma měla zlato a zbraně, teď ji čeká prázdná cela. Pád nejhledanější teroristky Německa