Na pražském hlavním nádraží dnes přes hodinu nejezdily vlaky
Kvůli výpadku počítačů a zabezpečovacího zařízení dnes kolem poledne nejezdily vlaky z hlavního nádraží v Praze. Výpadek systému nastal v půl dvanácté, obnovit provoz se podařilo ve 12:44. Kvůli tomu nebylo možné vytvářet vlakové cesty, které se ovládají pomocí počítačů.
Rychlíky, které tou dobou projížděly hlavním nádražím a pokračovaly dál z Prahy, nabraly zpoždění a odjely až po zprovoznění zabezpečovacího zařízení. Rychlíky a osobní vlaky, které končily na hlavním nádraží, zamířily na okolní nádraží, například na Smíchov, do Vršovic a Libně. Odtamtud případně také odjížděly. Informace o dopadech na dopravu budou k dispozici ve čtvrtek ráno, nyní se analyzují.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Česká národní banka zvedla poprvé od roku 2022 úrokovou sazbu. Babiš před tímto krokem varoval
-
Fotbalový šampionát je ukázka soft power, finále může být pikantní, říká Šídlo
-
‚Jsem připravena lidem naslouchat.‘ Do funkce české ombudsmanky nastoupila Eva Kostolanská
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci