O pořadu Křížovka

Soutěžní pořad připravovaný každou středu po osmnácté hodině Českým rozhlasem Hradec Králové, jehož cílem je posluchače nejen pobavit, ale i vzdělávat.

Zábavné luštění s pěknou hudbou a s mnoha malými i většími cenami, kterým si můžete zpříjemnit své středeční odpoledne. Křížovka je určena posluchačům všech věkových kategorií.

Podstatou je hledání jednotlivých písmen tajenky v obrazci o pětadvaceti polích. Pokud posluchač najde poslední písmeno tajenky, je na něm všechna písmena zkombinovat do názvu. Pokud se mu to podaří ve vymezeném limitu a přečte správně znění tajenky, stává se vítězem po telefonu a získává hlavní cenu.

Ve hře je vždy hlavní cena. Kromě toho mohou posluchači, kteří se během soutěžní hodiny dovolají do královéhradeckého studia na číslo 726 46 46 46 a správně odpovědí na "prémiové otázky", vyhrát řadu dalších věcných cen. Navíc každý kdo se dovolá, má jistou písničku. Je jich 25, stejně jako políček křížovky. Písničky zařazujeme na přání posluchačů.

Pokud chcete luštění s rádiem vyzkoušet i vy, stačí si ve středu v 18:04 naladit frekvence Českého rozhlasu Pardubice /101 FM pro Pardubicko, 104,7 FM z Krásného, 102,4 FM pro Svitavsko a 98,6 FM pro Orlickoústecko/ nebo frekvence Českého rozhlasu Hradec Králové /90,5 FM, 95,3 FM pro Královéhradecko a 96,5 FM pro Rychnovsko/ .

Hodně štěstí při luštění!

Historie

Křížovku vysíláme od roku 1999.

Pořad připravují