Fakultní nemocnice v Hradci Králové bude mít nového ředitele

21. září 2010

Fakultní nemocnice v Hradci Králové bude mít už brzy nového ředitele. Leoše Hegera nahradí současný děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové Roman Prymula. Ten se stal vítězem výběrového řízení a tak bude během dvou měsíců jmenován na post ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové. Roman Prymula Českému rozhlasu řekl, že o přesném datu jeho nástupu ministerstvo rozhodne zřejmě už tento týden: "Postupně bych měl tu funkci přebírat už prakticky od 1. 8., ale reálně já mám představu takovou, že bych nastoupil k 1. říjnu." Roman Prymula zároveň dodal, že by ve své nové manažerské pozici rád navázal na výsledky svého předchůdce.

Zároveň si je ale vědom toho, že ho v čele největšího zdravotnického zařízení v našem kraji nečeká jednoduchý úkol.
"To, co si myslím, že je zcela nejdůležitější, je udržet nějakou vyrovnanou ekonomickou bilanci, protože teď se nemocnice nepochybně bude dostávat do problematického údobí, které je zaviněno řadou různých skutečností. Ať to je celková ekonomická krize, tak to jsou změny financování, poměrně vysoká platová úroveň a toto všechno je nesmírně zavazující nejenom v tom slova smyslu, aby se to dále rozvíjelo, ale aby se alespoň udržel stav, který tedy je," uvedl Roman Prymula, nový ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
A na co se bude chtít nástupce Leoše Hegera zaměřit? Podle Romana Prymuly jsou v hradecké fakultní nemocnici vynikající podmínky nejen pro rozvoj klasického centra léčebně preventivní činnosti, ale také centra vědeckého: "Protože tady jsou vlastně tři fakulty, které přímo či nepřímo souvisí v léčebně preventivní činnosti a já bych tady chtěl se spolupodílet na vybudování jakéhosi centra, které by bylo přímo na nemocnici navázáno."
Chtěli jsme znát také reakci současného ředitele na jeho nástupce. Leoš Heger je však na dovolené. Už dříve ale Romana Prymulu označil jako vhodného kandidáta.

Spustit audio