Čtvrteční Noční linka: Vzpomínky na bílou zimu našeho dětství

1. prosinec 2022

Dosud nepřekonaný národní mrazový rekord padl 11. února 1929 v Litvínovicích u Českých Budějovic, teplota tam klesla na minus 42,2 stupně Celsia. Podle meteorologů to byla zima tisíciletí, a prý se hned tak nezopakuje. 

Jak vzpomínáte vy na zimy vašeho dětství? Jak jste se ze zimy radovali jako děti? Vyráběli jste si sami sáňky? Chodili jste do školy přes závěje vyšší než jste byli vy? Jakých zimních her jste si nejvíce užívali? Stalo se vám někdy, že jste uvízli ve sněhové kalamitě hodně dlouhou dobu? V práci nebo ve vlaku? Jak na zimy vašeho mládí a dětství vzpomínáte? Co zajímavého plánujete na letošní zimu?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser