Čtvrteční Noční linka: Kdy jste se v životě hledali?

27. únor 2020

Měli jste období hledání sama sebe, toho kdo jste, co chcete od života, kam směřujete? Hledali jste se v pubertálním věku nebo i později v životě, možná jste na cestě hledání právě teď? Našli jste se? Řekli byste, že teď jste sami sebou a víte přesně co chcete? 

Co vám to, že jste přestali plnit očekávání druhých, vystoupili ze stereotypu nebo zavedených pravidel, dalo?

Hlavně v pubertě mají rodiče se svými dětmi problémy. Utečou ze školy, někdy i z domova a důvod? Hledají se, hledají sebe. Někdy je to hledání krátkodobou záležitostí, jindy trvá déle.

Děti třeba opustí školu, přeruší studium a hledají se. O smyslu života a své spokojenosti zřejmě přemýšlí každý a hledá své místo na slunci, to v čem se cítí dobře, co ho naplňuje a jde za svým cílem.

Zažili jste v rodině takovou situaci a kdy jste v životě hledali sami sebe vy? Své místo a životní poslání? O tom dnes v Noční lince s moderátorem Karlem Sladkým. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.