Co nabídne Noc kostelů v Plzni

23. květen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Noc kostelů v Plzni
0:00
/
0:00

Už po sedmé proběhne příští týden Noc kostelů. Během ní nejen, že můžete navštívit kostely v netradičním čase, ale ve většině z nich je také připravený speciální program, ať už koncerty, přednášky nebo třeba výstavy. V pátek 29. května otevře své brány na tisíc čtyři sta kostelů a modliteben po celé České republice.

Patřit mezi ně budou i ty v Plzni a okolí. A na co se v nich můžete těšit, teď poví kancléř Biskupství plzeňského, Ján Grajcár.

V Plzni, která je pro letošek Evropské hlavní město kultury, na Noc kostelů v sobotu přirozeně naváže další zajímavá a už tradiční akce Evropský den sousedů. Pro Plzeňany je to příležitost zapojit a připravit pro své sousedy večeři přímo před svým domem – na zahradě, dvorku či hřišti.

autoři: dkf , Adam Šindelář
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...