Pardubice vyhrály v Litvínově

22. říjen 2005

Mistrovské Pardubice se díky vítězství 2:1 v Litvínově v dnešní dohrávce 16. kola hokejové Tipsport extraligy posunuly na osmé místo v tabulce. Naopak domácí tým zůstal předposlední.

Moeller veze body především díky první třetině, ve které byl lepším týmem a také dal oba góly. Zařídili je Mrázek a Korhoň, jedinou trefu domácích si připsal také hned v první třetině Benda. Ve zbytku zápasu hráli hosté až nepochopitelně pasivně. Severočeši se urputně snažili o vyrovnání a měli i územní převahu, jenže připravená obrana je nepustila a když už něco prošlo, pochytal to spolehlivý Hylák. Výkon Pardubic nebyl stoprocentní, ale sázka na obranu nakonec vyšla. Body získal Moeller i bez svých opor Mikesky a Lašáka.

Chemopetrol Litvínov - Moeller Pardubice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0).

Branky a nahrávky: 11. Benda (Balázs) - 4. Mrázek (Snopek), 20. Korhoň (Čáslava, Novotný). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:5, navíc Zadina (Litvínov) 10 minut. Využití: 0:1. Diváků: 2310.

Litvínov: R. Fiala - Gýna, Poživil, Punčochář, Morava, Skuhrovec, Pojkar, Ťupa - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Petružálek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.

Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, M. Hlinka, Kolář - Čaloun, Korhoň, Rolínek - Cetkovský, Koukal, Lubina - Havíra, Klouda. Trenéři: V. Martinec a Šejba.